Chiropraktyka Ackermanna:


 

Kręgosłup, oraz miednica to podstawa naszego układu ruchowego. Każda dysfunkcja, złe ustawienie pojedynczej części tego układu, ma olbrzymi wpływ na jego funkcjonowanie. Przykładowo: źle ustawiona miednica, jako podstawa, będzie rzutować na cały kręgosłup, który poprzez kompensacje danej wady, powodować będzie patologiczne ustawienia kręgów. To z kolei pociągnie za sobą problemy z układem mięśniowym. I tak tworzy się błędne koło. Podstawą do pozbycia się bólu, jest więc ustawienie miednicy, oraz kręgosłupa w odpowiednim porządku. Chiropraktyka według dr Ackermanna rozwijała się przez kilkadziesiąt lat. Jest to metoda docelowa, której podstawą jest precyzyjna diagnoza stanu układu kostnego pacjenta, ponieważ tylko trafnie postawiona diagnoza, jak i badanie rokuje najwyższą skuteczność tej metody. Dzięki technikom manipulacji i mobilizacji, jesteśmy w stanie doprowadzić nasz układ kostny do porządku.

Jestem licencjonowanym terapeutą i znajduję się w spisie terapeutów >>>

 

 

Igłoterapia Sucha:
 

 

Igłoterapia sucha jest bardzo skuteczną metodą leczenia zespołów bólu mięśniowo-powięziowego (MPS). Igłoterapia sucha nie jest akupunkturą. Jedynym podobieństwem jest rodzaj wykorzystywanych igieł. Celem zabiegów igłoterapii suchej są nakłucia punktów spustowych i zawierających je napiętych pasm mięśniowych, które wywołują dolegliwości pacjenta. Badania wyraźnie wskazują, iż wzbudzanie lokalnej odpowiedzi drżeniowej (twitch response) napiętego pasma ma wpływ na lokalny stan biochemiczny punktu spustowego, a ostrzyknięcia lekowe nie są potrzebne. Stąd też pochodzi określenie „igłoterapia sucha”. Techniki suchego igłowania mają zdecydowanie skuteczne zastosowanie u pacjentów z MPS oraz sportowców.

 


 

Funkcjonalna Ocena i Terapia Tkanek Miękkich:


 

Masaż Głęboki (Masaż Powięziowy, Masaż Poprzeczny) Głęboki masaż łącznotkankowy to forma masażu mięśni i powięzi powierzchownych i tych położonych głębiej, dotyczący głównie tkanki łącznej. Masaż ten wykonywany jest niezwykle precyzyjne, z dużym wyczuciem przez co odczuwany jest jako bardzo dokładny. Jest to jedna z najdoskonalszych form usuwania nadmiernych napięć i w ciele człowieka.

Celem głębokiego masażu łącznotkankowego jest:

 

Mobilizacja Tkanek Miękkich:

(Terapia Punktów Spustowych, Techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego) W oparciu o neurofizjologię kliniczną, jest to kompleksowe podejście do pacjenta – badanie, terapia i profilaktyka, wykorzystywane w większości dolegliwości narządu ruchu, głównie w terapii punktów spustowych.

Celem mobilizacji tkanek miękkich w oparciu o neurofizjologię kliniczną jest:

Masaże: